Заговори, щоб я тебе побачив

Втретє Пологівському районі відбувається свято його Величності Слова (Фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»).

У змісті програми Фестивалю три номінації: «Добре слово краще за багатство» для дітей старшого дошкільного (6 років) та молодшого шкільного віку (1-4 класи); «Слово є вчинок» для учнів 9-11 класів; «Швидке перо» для учнів 9-11 класів.

У ІІ етапі Фестивалю взяли участь 9 вихованців із чотирьох закладів дошкільної освіти та 19 учнів із одинадцяти закладів загальної середньої освіти.

Наявність творчої індивідуальності, «мовної родзинки», рівень мовленнєвої культури, вміння підготовлено й експромтом вести розгорнутий монолог на задану тему, знання структури мовної ситуації, прийоми встановлення контакту з аудиторією, відповідність відведеному на виступ часу  були ключовими критеріями під час оцінювання публічного виступу.

Промови юних ораторів були оригінальними, захоплювали та хвилювали почуття слухачів, які щиро підтримували конкурсантів. В аудиторії панувала атмосфера риторичного підйому і святкового настрою.

За рішенням журі визначено чотирьох переможців, які будуть брати участь в ІІІ (обласному) етапі Фестивалю. Це вихованка старшої групи КДНЗ я-с № 3 «Віночок» Посмітна Іванна, учень 10 класу КУ «Пологівська СРШ І-ІІІ ступенів № 2» Лобода Богдан та учениці 3 та 10 класів КУ «Пологівська гімназія «Основа» Хілько Злата та Бурштика Єлизавета (поза рейтингом).

Найкращих учасників підготували вихователі та педагоги таких закладів: КДНЗ я-с № 3 «Віночок»,  КУ «Пологівська гімназія «Основа», КУ «Пологівська СРШ І-ІІІ ступенів № 2», КУ «Басаньська ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Гарні виступи продемонстрували також вихованці та учні КДНЗ          я-с    № 1 «Теремок», КДНЗ я-с № 6 «Казка»,  КДНЗ я-с № 5 «Лисичка», КДНЗ я-с  «Колобок» Басанської сільської ради, КУ «Пологівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4»,  КУ «Пологівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 5»,                         КУ «Семенівський НВК», КУ «Григорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»,                 КУ «Пологівська ЗОШ І-ІІ ступенів № 6», КУ «Новокарлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Личката Ю.І.,

методист районного методичного кабінету