Про проведення навчально-практичного семінару «Особливості надання психологічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, їх батькам та педагогам в умовах інклюзивного навчання»

Одним з основних пріоритетів розвитку сучасної освіти є забезпечення рівних прав на освіту для всіх дітей, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю.

Методистом з психологічної служби  Пологівського ВОМС І.Царенко  спільно із директором  КУ «Пологівський інклюзивно-ресурсний центр» Пологівської районної ради Ю.Тоцькою на базі КУ «Пологівський ЗЗСО № 5» 8 листопада 2018 р.  проведений  навчально-практичний семінар «Особливості надання психологічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, їх батькам та педагогам в умовах інклюзивного навчання» для        фахівців психологічної служби закладів загальної середньої освіти Пологівського району та Воскресенської сільської ради  та  інклюзивно-ресурсного центру.

Саме організації якісного психологічного та соціально-педагогічного супроводу впровадження інклюзивного навчання в  загальноосвітніх навчальних закладах району і був присвячений вищезазначений захід. Метою заходу було обговорення актуальних проблем і стратегічних підходів що до забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами, робота команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами та з інвалідністю та створення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами.

Юлія Олегівна Тоцька, директор КУ «Пологівський ІРЦ» ПРР розповіла учасникам зустрічі про створення інклюзивно-ресурсного центру як засобу впровадження інклюзивної освіти закладів загальної середньої освіти Пологівського району. Увагу присутніх Юлія Олегівна звернула на основні завдання, які покликаний вирішувати ІРЦ. А саме: проведення комплексної оцінки дитини з метою визначення її особливих освітніх потреб, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини; надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками з питань організації інклюзивного навчання; надання методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, батькам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги таким дітям. Усі присутні отримали методично-інформаційні матеріали для роботи по організації інклюзивного навчання.

На завершення учасники семінару ознайомилися з умовами, які створені в інклюзивно-ресурсному центрі  для проведення корекційно-розвиткової роботи з дітьми особливими освітніми потребами.

Учасники зустрічі висловили побажання щодо продовження співпраці фахівців психологічної служби закладів загальної середньої освіти району та інклюзивно-ресурсного центру.

Методист районного методичного кабінету                               І. Царенко

Директор КУ «Пологівський інклюзивно-ресурсний центр»

Пологівської районної ради                                                          Ю.Тоцька