Забезпечення наступністі між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа»

24 жовтня на базі комунального дошкільного навчального закладу ясел-садка № 1 «Теремок» Пологівської міської ради відбувся семінар-практикум з теми: «Забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження концепції «Нова українська школа». В семінарі взяли участь   директори, вихователі - методист и закладів дошкільної освіти району. Організатори семінару - методисти районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Межевич Л.І., Філіпченко О.А.

Із 1 вересня першокласники навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти. Тож перед дошкільною спільнотою постало чимало запитань. Що в контексті нового документа означає «готовність дитини до шкільного навчання»?  Чи варто виконувати замовлення батьків і навчати старших дошкільників читати? Як зміст Базового компонента дошкільної освіти співвідноситься зі змістом Державного стандарту початкової освіти?

Сучасне бачення вирішення проблеми наступності полягає у створенні умов для реалізації в освітньому процесі дошкільного закладу та школи єдиної, динамічної, перспективної системи особистісного творчого зростання дитини. Наступність забезпечує поступовий перехід від попереднього вікового періоду до нового, поєднання щойно здобутого дитиною досвіду з попереднім.

Обговорення цих питань і було покладено в основу семінару- практикуму.

Підсумок. Лише об’єднавши зусилля педколективів закладів дошкільної і початкової ланок шкільної освіти, а також підтримку батьківської громади можливо забезпечити психологічно виважений і успішний для дитини перехід з попереднього рівня освіти на наступний.